КОНТАКТИ


Єрмолова Наталія
Україна, м. Ірпінь 
Тел:  +38(068) 691-01-33

E-mail: drx-@ukr.net

Догляд за Девон-Рексом

 

 

1. Догляд за ШЕРСТЮ

 

Девон-Рекси від природи дуже охайні, і вже у віці три тижні вони намагаються самостійно вилизувати свою шерсть. Крім того, рекси володіють короткою шерстю, завдяки чому вони легко можуть підтримувати її в чистоті. Однак і власник повинен регулярно доглядати за нею.
Шерсть не потрібно розчісувати, лише зрідка корисно проводить легкий масаж за допомогою масажної щітки або протирати шерсть рекса вологим шматочком замші або шовковою тканиною. Дуже важливо, щоб ці процедури були для кішки приємні та не викликали у неї відчуття дискомфорту, хоча слід зауважити, що в більшості випадків рекси сприймають будь-яку увагу людини з великим задоволенням.

 

2. КУПАННЯ

 

Купати Девон-Рекса не бажано. Кішки цієї породи надзвичайно охайні, і такої необхідності як правило, не виникає. Купання можна проводити лише в крайньому випадку, якщо шерсть сильно забруднилася, не допускаючи при цьому попадання води у вуха, ніс і очі тварини. При цьому можна використовувати тільки спеціальний шампунь для кішок.
Перед купанням ретельно закрийти у помешканні всі вікна і двері, щоб уникнути протягу. Потім наповніть тазик води та помістить туди кішку (приблизно за три години до миття її бажано не годувати). Попередньо слід закрити ватою вуха вихованця, щоб не допустити випадкового проникнення води. Вода для купання повинна бути досить теплою, але не гарячою, оптимальна  температура відповідає температурі тіла кішки (38,3 С).
Візьміть акуратно тварину за загривок і намочіть шерсть (крім голови) за допомогою губки, а потім втирайте шампунь до тих пір, поки не утвориться піна. Після того, як ви вимили кішку шампунем, обполосніть її теплою водою з ковша. Ретельно стежте за тим, щоб вода не потрапила в ніс, очі та вуха тварини. Потім загорніть тваринку в рушник і протріть її мордочку вологою ватою або губкою. Для сушки краще використовувати м'який пухнастий рушник. Кішка буде із задоволенням тертися об нього і милуватися, а ви повинні при цьому пригладжувати її шерсть рукою в напрямку росту. Після того, як шерсть практично повністю висохне, потрібно залишити кішку в теплому приміщенні, надавши їй можливість самостійно привести себе в порядок, вилизуючи свою шубку.

 

!  Сушити шерсть Девона за допомогою фена не можна ні в якому разі, оскільки таким чином можна не тільки пересушити шкіру, але і зробити шерсть занадто пухнастою, що негативно відіб'ється на структурі природної хвилі вовни.

 

3. Догляд за КІКТЯМИ

 

Кішкам потрібно час від часу заточувати та чистити кігті, щоб звільнитися від відмерлих рогових клітин. Якщо в будинку є спеціальна кігтіточка, то ваша кішка зможе самостійно впоратися з цим завданням. Однак в деяких випадках підрізання кігтів буває необхідно.
Здійснити цю операцію можна самостійно, але в будь-якому випадку рекомендується попередньо поспостерігати за тим, як це робить заводчик. Підрізати кішці кігті слід дуже акуратно, намагаючись уникнути можливих травм. Перед початком процедури дуже важливо переконатися в тому, що ваша кішка спокійна, не відчуває хвилювань і страху. Найкраще застосовувати спеціальні ножиці або щипчики для підрізання кігтів, які можна придбати в будь-якому зоомагазині. Вони повинні бути досить гострими, в іншому випадку, виникає небезпека розщеплення кігтя, що заподіює тварині дуже сильний біль.
Посадіть кішку на коліна спиною до себе, візьміть її лапу двома пальцями та злегка стисніть таким чином, щоб кігтики виступили вперед. Зрізати можна тільки білий кінчик, який складається з відмерлих клітин, позбавлених чутливості. Намагайтеся не зачепити внутрішню частину кігтя: в ній перебувають кровоносні судини та нервові закінчення, і будь-яким необережним дотиком передніх лап ви можете заподіяти вихованцеві біль. Після того як ви закінчили обробку вихованця, зробіть невелику перерву. Протягом усієї процедури розмовляйте з улюбленцем ласкавим голосом - це заспокоїть кішку і допоможе зняти стрес.

 

4. Догляд за ВУХАМИ

 

Необхідно регулярно (приблизно 1 раз в тиждень) оглядати зовні та зсередини вушні раковини кішки: тим самим ви зменшуєте ймовірність інфекційних захворювань вух, допоможете запобігти надлишок нальоту і бруду, а також виявляєте захворювання на ранній стадії розвитку. Якщо ви підозрюєте, що ваша кішка вже має певне захворювання вух, негайно відвідайте вашого ветеринара. Регулярний огляд і профілактика зменшує ризик хронічних захворювань, втрату слуху, попереджає неприємні відчуття і дискомфорт, який може відчути кішка. Запах з вух, постійне розчісування, почервоніння, набряки можуть означати наявність інфекції або пошкоджень вух. Для чищення вух кішки найкраще використовувати ватний тампон, змащений спеціальним засобом.  Є засоби, які чудово очищають наліт і бруд, інші прочищають вушні канали. Існують комбіновані засоби. Все це ви зможете придбати в зоомагазині.


! Ні в якому разі не чистите вушні раковини засобами не призначеними для цієї процедури.

 

5. Догляд за ЗУБАМИ

 

Щотижня необхідно оглядати ротову порожнину тварини, перевіряти стан її зубів і ясен. При виявленні будь-яких тривожних симптомів (зміна кольору, припухлість ясен, поява неприємного запаху з рота і т.д.) потрібно терміново звернутися до ветеринара. Однак небажаних наслідків легко уникнути, якщо щодня доглядати за зубами вихованця. Для цього можна використовувати спеціальний гумовий наперсток, а також шматочок щільної тканини або марлі, змочений в настої подорожника. Обережно протріть їм верхні та нижні зуби кішки, намагаючись завершити цю процедуру якомога швидше. Можна також використовувати зубну пасту зі смаком м'яса, призначену спеціально для кішок.  Добре було б придбати для вихованця гумову іграшку з шипами та виїмками, такі іграшки чудово очищають зуби. Як тільки ваш маленький Рекс досить підросте, слід давати йому тверду їжу: вона також сприяє очищенню зубів і забезпечує правильний розвиток прикусу.

 

! Ні в якому разі не можна застосовувати звичайну пасту, яка нерідко містить токсичні речовини для тварин.